Ciąża i poród - zobacz jak to wygląda w Holandii.

     
   
aaaa
Kraamzorg Nieuw Leven
Kraamzorg Nieuw Leven zapewnia opiękę po polsku dla mam z Hagi i okolic (Delft, Rijswijk, Wateringen, Monster, Naaldwijk i okoliczne miejscowości), Rotterdam.
 


aaaa
Kraamtijd 9 10 dni po porodzie
W Holandi okres 8-10 dni po porodzie nazywany jest kraamperiode, kraamtijd lub kraambed. W tym właśnie czasie każda matka ma prawo do wykwalifikowanej opiekunki (kraamverzogende, kraamverzorgster) w domu lub opieki pielęgniarki czy opiekunki w szpitalu.
 


aaaa
Poród w Holandii Ważne informacje
Niezależnie od tego czy zdecydowałaś się rodzić w domu czy w szpitalu zaleca się od 37 tygodnia ciąży mieć podwyższone łóżko (min. 70 cm).  Ponadto od 36 tygodnia powinnaś mieć przygotowaną torbe do szpitala (nawet jeśli masz zamiar rodzić w domu, to tak na wszelki wypadek).
 


aaaa
Poród w Holandii Co trzeba przygotować
JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ RODZIĆ W DOMU.
 


aaaa
Joga dla kobiet w ciąży
Po 3 miesiącu można zacząć chodzić na jogę (specjalne zajęcia dla przyszłych matek). Uczysz się tam technik łagodzących dolegliwości fizyczne oraz zaufania do własnego ciała.
 


aaaa
Kursy dla kobiet w ciąży w Holandii
W Holandii jest możliwość zapisania się na różnorodne kursy i zajęcia przygotowujące do porodu bądź zwyczajnie pozwalające przyszłym mamom na trochę ruchu i przyjemności (np. pływanie czy pilates).
 


aaaa
Inne badania USG
Czasem zdarza się wykonywać dodatkowe badania USG w dalszych tygodniach ciąży, np. aby sprawdzić rozwój dziecka, przy podejrzeniu położnej, że dziecko jest za duże bądź za małe.
 


aaaa
Pierwsze badanie ultrasonograficzne USG
Pierwsze badanie ultrasonograficzne (tzw. termijnecho) wykonujesię zazwyczaj po pierwszej wizycie z położną, między 9 a 12 tygodniem ciąży,ponieważ w tym okresie każdy płód rozwija się podobnie i łatwiej jest wtedy określić aktualny tydzień ciąży oraz dokładniejszą prawdopodobną datę porodu.
 


aaaa
Bezpieczna i zdrowa praca podczas ciąży
Pracodawca jest zobowiązany chronić zdrowie twoje i twojego dziecka w czasie twojej ciąży i karmienia piersią. To oznacza, że musi tak zorganizować pracę, żebyś pracowała bezpiecznie i zdrowo i aby twoja praca nie miała negatywnego wpływu na ciążę lub karmienie piersią.
 


aaaa
Co warto wiedzieć pracując w czasie ciąży
URLOP MACIERZYŃSKI - zasiłek ze względu na ciążę i poród (tzw. zwangerschaps- en bevallingsuitkering)
 


Czy wiesz ,że...
Madurodam – miasteczko modeli najcenniejszych zabytków architektury Holandii

imprezowo
.:. aktualności
.:. puby i kluby
.:. imprezy
.:. wydarzenia
.:. happeningi
kulturalnie
.:. aktualności
.:. muzea
.:. teatry  
.:. kina
.:. biblioteki
ważne strony
.:. dofinansowania
.:. zasiłek
.:. ubezpieczenia
.:. DigiD
.:. werk.nl
Den Haag info
  .:. historia  
.:. zabytki  
.:. herb
.:. ciekawe miejsca
  .:. ciekawi ludzie
Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015