Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3333

Grzywna za zaniżenie wynagrodzenia

2015-03-11 19:20:05 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Jedna z sieci hotelowych została ukarana przez inspekcję SZW grzywną w wysokości 303.000 euro za pogwałcenie prawa dotyczącego minimalnego wynagrodzenia.

Kara została nałożona, ponieważ hotel nie potrafił przedstawić dokładnych danych dotyczących przepracowanych godzin aż trzydziestu pracowników, przez co nie był w stanie udowodnić, czy otrzymali oni odpowiednie wynagrodzenie. Inspekcja SZW sprawdzi jeszcze, czy nie przekroczono prawa dotyczącego godzin pracy.

Kontrola rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Przyczyną były skargi pracowników odnośnie zaniżonych zarobków oraz wykorzystywania przez firmę. Cztery hotele oraz główna siedziba firmy zostały odwiedzone przez inspektorów. 

Wnikliwa analiza przedstawionych przez firmę dokumentów zakończyła się nałożeniem na sieć hotelową grzywny w wysokości 303.000 euro.

Norma czasowa czyszczenia pokoi

Z podpisanych kontraktów wynika, że pracownicy powinni otrzymywać wynagrodzenie za każdą przepracowaną godzinę. Jednakże liczba przepracowanych godzin została oparta na liczbie posprzątanych pokoi. Ustalona norma czasowa wynosiła 10 minut na pokój, w którym gość nocował tej nocy oraz 15 minut na pokój, który tego wieczoru został przez gościa opuszczony. 

Jeżeli norma została przekroczona przez pracownika, np. gdy 6 pokoi z gośćmi pozostającymi na noc została wysprzątana w 1,5 godziny zamiast przeznaczonych na to 60 minut, to pracownik i tak otrzymywał wynagrodzenie za przepracowanie jednej godziny.  

W dodatku okazało się, że za czas „oczekiwania” także nie wypłacano wynagrodzenia, jak również za czas potrzebny na zebranie brudnej pościeli. 

Kontrola wykazała również, że pracowników zmuszono do potwierdzenia nieprawidłowej liczby przepracowanych przez nich godzin. 

Brak zwrotu zaległych pieniędzy 

Dla inspektorów jest pewne, że zarejestrowane godziny nie zgadzają się z faktycznie przepracowanym czasem. Nie byli oni jednak w stanie dokładnie określić czy oraz w jakim rozmiarze wypłaty zostały zaniżone. Z tego powodu inspekcja nie mogła zażądać zwrotu niewypłaconych pieniędzy. 

Mimo wszystko, za brak możliwości przedstawienia przez firmę prawidłowych danych, została nałożona na nią kara. Sieć hoteli ma jeszcze prawo odwołać się od decyzji inspektorów. 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015