Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2918

Haskie Chinatown

2015-02-15 18:53:56 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Za chińską bramą na Wagenstraat można przenieść się na daleki wschód i poczuć klimat prawdziwej Azji.

 

Znajdziecie tam bogaty wybór azjatyckich restauracji, supermarketów, sklepów meblowych oraz zobaczycie egzotyczną mieszankę kultur: chińskiej, japońskiej i indonezyjskiej.

Den Haag Chinatown mieści się w pobliżu Grote Marktstraat, tuż za sklepem elektronicznym Media Markt i domem towarowym De Bijenkorf.

 

W okolicy, gdzie obecnie znajduje się haskie Chinatown istniała dawniej dzielnica żydowska. Z powodu II wojny światowej miejsce to opustoszało i po wojnie stanowiło ubogi rejon, dlatego w latach siedemdziesiątych XX wieku, władze miasta postanowiły wyremontować cały obszar. Od tamtego momentu odnotowano tam szczególnie duży napływ ludności chińskiej.

 

We wtorek 25 marca 2008 roku rozpoczął się remont 3 ulic: Wagenstraat, Gedempte Grach oraz Gedempte Burgwal. Na dwóch ostatnich powstały zadaszenia przyozdobione chińskimi lampionami, natomiast na Wagenstraat wybudowano dwie bramy. Projekt został jednak opóźniony i ponownie wznowiony pod koniec 2009 roku. Bramy wykonano z oryginalnych chińskich materiałów budowlanych. Kamienne kolumny zdobią chińskie grawerowania, a malowany drewniany dach składa się z ponad tysiąca elementów. Krawężniki wokół ozdabiają chińskie przysłowia.

 

Haga ciężko pracuje, by jeszcze bardziej wzmocnić profil tej wyjątkowej dzielnicy między innymi poprzez umieszczenie chińskich bram przy wejściach oraz organizacji wydarzeń specjalnych, takich jak np. chiński Nowy Rok i Święto Księżyca. Fundacja Chinatown organizuje różnego rodzaju uroczystości. Tamtejsze imprezy przyciągają tysiące turystów (w 2008 roku i kolejnych latach było to około 20000 gości).

 

Położenie i dojazd

 

Chinatown znajduje się obok głównej dzielnicy handlowej Hagi. Miejsce jest łatwo dostępne i można tam dojechać samochodem (parkingi znajdują się w pobliżu Grote Markt, Gedempte Gracht i Veerkade). Dodatkowo stacja rotterdamskiego metra, przystanki tramwajowe na Grote Marktstraat, jak i przystanki autobusowe i tramwajowe na ulicy Spui.

Więcej informacji na: www.chinatown-denhaag.com

 

Źródła

 

 

 • www.denhaag.com

 • www.chinatown-denhaag.com

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015