Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3534

Wskaźnik klasy energetycznej nieruchomości

2015-02-11 19:28:50 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Decydując się na sprzedaż mieszkania jesteśmy zobowiązani do przekazania kupującemu kopii odpisu specyfikacji energetycznej nieruchomości.

Zawiera on informację o tym, jak dobrze izolowana jest dana nieruchomość, a co za tym idzie, jak bardzo jest ona energooszczędna.

Wszyscy właściciele mieszkań powinni byli otrzymać ten dokument do końca stycznia 2015 roku.

Dokument ten jest wystawiony w imieniu holenderskiego rządu. Specyfikacja energetyczna jest sporządzona na podstawie posiadanych przez urząd informacji o nieruchomości, m. in. roku budowy czy metrażu. Za ostateczne wyliczenia i rejestrację dokumentu zapłacimy dodatkowe koszty administracyjne.
Obiektami, których nie dotyczy „energielabel”, są zabytki oraz domy na wodzie.

Dużym plusem tegoż dokumentu jest oznaczenie mieszkania klasą energetyczną A, B lub C, co w rezultacie ma przyspieszyć sprzedaż nieruchomości.


Poniżej umieszczamy kilka przydatnych informacji dla tych, którzy zamierzają sprzedać lub wynająć mieszkanie:


- dokument zawierający dane o zużyciu energii jest wydawany przez wykwalifikowanego konsultanta;


- przy sprzedaży lub ynajęciu obiektu jesteśmy zobowiązani przedstawić klientowi w/w dokument, w innym przypadku ma on prawo domagać się go drogą sądową;


-do końca 2015 roku możliwe jest otrzymanie klasyfikacji energetycznej na podstawie obiektu porównywalnego do sprzedawanego lub wynajmowanego. Jeśli sprzedający posiada dwa lub więcej mieszkań o zbliżonych cechach, konsultant ocenia jedno i na podstawie tego wystawia dokument dla innych nieruchomości np. mieszkania szeregowe;


- nowo wybudowane domy otrzymają odpowiedni opis efektywności energetycznej (energieprestatiecoëfficiënt - EPC)


- domy studenckie mogą otrzymać jeden status energetyczny dla całego budynku;

 


- od 1 stycznia 2015 roku status energetyczny obiektów będzie ściśle nadzorowany przez Inspektorat Transportu i Środowiska.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015