Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

7202

Zmiany dotyczące bijstanduitkering

2015-02-12 13:51:24 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Od nowego roku weszły w życie zmiany dotyczące przyznawania i wypłaty zasiłku "bijstanduitkering".

Rząd zamierza dopasować zasady dotyczące zasiłków, by utrzymać pewność ich wypłacalności. Pojawią się bardziej restrykcyjne wymagania dla ludzi, którzy korzystają z pomocy socjalnej.

Gminy będą mogły żądać kompensacji za przyznawane zasiłki np. w postaci uczestnictwa w pracach społecznych. Gospodarstwa domowe, które korzystają z różnych zasiłków, nie będą mogły otrzymywać więcej pieniędzy niż jest to konieczne do życia.

Co to oznacza w praktyce?

Osoby pobierające zasiłek będą musiały:

-zaakceptować zaoferowaną im pracę oraz ją utrzymać.

-rejestrować się w agencji pracy na ewentualny wniosek tejże agencji

-przy przeprowadzce do innej gminy w pierwszej kolejności szukać tam pracy.

-podróżować maksymalnie 3 godziny dziennie jeśli będzie to konieczne by zdobyć pracę.

-przeprowadzić się, jeżeli dzienna podróż „do” oraz „z”pracy trwałaby dłużej niż trzy godziny. Dotyczy to pracy, w której przynajmniej przez rok zarobki byłyby co najmniej tak wysokie jak otrzymywany zasiłek.

-podjąć wszelkie starania aby uzyskać wymaganą, nową wiedzę i umiejętności

-dbać o siebie, swój ubiór oraz zachowanie podczas poszukiwania pracy

Jeżeli ktoś nie zastosuje się do wprowadzonych wymagań, musi liczyć się ze zmniejszeniem kwoty zasiłku lub jego całkowitą utratą.

Kompensacje w zamian za zasiłek

Gminy zobowiązane są do uregulowania zasad kompensacji za zasiłki. Muszą one określać treść, zakres i czas trwania kompensacji. W przypadku nie przestrzegania tychże zasad gmina ma prawo do zmniejszenia kwoty lub całkowitego wstrzymania wypłaty zasiłku.

Gminy nie mogą zmusić do prac społecznych samotnych rodziców, którzy pełnią opiekę nad co najmniej jednym dzieckiem poniżej 5 roku życia.

Obniżenie kwoty zasiłku za nieodpowiednie zachowanie

Od 1 stycznia 2015 r. gmina będzie mogła zmniejszyć kwotę zasiłku osobom, które zachowują się w stosunku do urzędnika niewłaściwe.

Podział kosztów

Od nowego roku przy wypłacaniu zasiłków będzie brana pod uwagę reguła podziału kosztów. Oznacza to, że zasiłek będzie niższy w gospodarstwach domowych zamieszkanych przez 2 (lub więcej) osoby powyżej 21 roku życia (niezależnie od relacji pomiędzy nimi).

Zasiłek będzie o 50% niższy jeżeli w mieszkaniu są dwie osoby dorosłe. W przypadku trzech dorosłych osób zasiłek zmniejszy się do 43,55% pełnej kwoty.

Ci, którzy otrzymali zasiłek po 1 stycznia 2015 roku muszą liczyć się z powyższą regułą od pierwszej wpłaty pieniędzy na konto. Natomiast w stosunku do osób pobierających zasiłek od 2014 powyższa zasada obowiązywać będzie od 1 lipca 2015 roku.

 

Uwaga! Podział kosztów nie dotyczy studentów, młodzieży do 21 roku życia oraz osób, które łączy relacja handlowa.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015