Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2210

Haagse Toren - pokonaj lęk, by ujrzeć piękno

2015-02-04 18:56:32 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Nic tak nie pozwala poczuć wielkości tego świata, jak ujrzenie jego ogromu z dużej wysokości.

Podziwianie panoramy miasta jest świetnym pomysłem na sam początek jak i zwieńczenie każdej wycieczki. Przy dobrej pogodzie widok z balkonu umieszczonego na 42 pietrze 132 metrowego budynku może rozciągać się nawet do 40 kilometrów. To najlepsze wyjście na poznanie topografii miasta i jego otoczenia. Zwiedzający mają okazję wjechać szklaną windą na 41 piętro i zobaczyć miasto takie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieli. 

Warto zwiedzić balkony City & South West z widokami w różnych kierunkach. Z górnych pięter Haagse Toren można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Panoramę Hagi, linię brzegową Hoek van Holland, aż do centrum Rotterdamu i Leiden. Odkryty balkon na 42 piętrze jest także idealnym miejscem do robienia najbardziej spektakularnych zdjęć.

 

Wieża w Hadze wchodzi w skład najwyższych drapaczy chmur w mieście i jest najwyższym budynkiem udostępnionym dla zwiedzających. Wybudowanie jej zainspirowane było słynnym Flat Iron Building w Nowym Jorku. W budynku znajduje się wiele unikatowych i wszechstronnych atrakcji. Wieża jest otwarta siedem dni w tygodniu i znajduje się tuż obok dworca kolejowego HS.

 

Dodatkowo istnieje możliwość odpoczynku i przekąski w Veranda Café położonej w pół-odkrytym ogrodzie znajdującym się na dachu, wysoko nad miastem. 

Na 135 metrach wysokości można również zarezerwować stolik na czas lunchu czy specjalnego obiadu w restauracji w najwyższym punkcie w Holandii. Penthouse jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w tym kraju. 

Szef kuchni przygotowuje dania na wysokim poziomie, powszechnie znane i chwalone przez gości. Restauracja Penthouse jest czynna codziennie i oprócz luksusowych kolacji składających się z pięciu dań proponuje szeroki wybór napojów, od ekskluzywnych herbat po najdroższego szampana. Kameralny wystrój wnętrz powoduje, że restauracja uchodzi za jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w kraju. Po zachodzie słońca, okna z restauracji są dostosowywane do specjalnych panoramicznych projekcji wideo, które stanowią unikalne doświadczenie dla gości. W weekendy miejsce zmienia się w klub nocny na specjalne imprezy.

 

Wstęp:

 

Podziwianie panoramy miasta możliwe jest od 12:00 do 18:00.

 

Ceny biletów:

 

Dorośli: € 6

Dzieci poniżej 12 roku życia., studenci oraz seniorzy 65+: € 4,5

 

* ceny biletów zawierają voucher na drinka.

** wstęp wolny dotyczy osób realizujących rezerwację w restauracji.

 

Położenie i kontakt:

 

Rijswijkseplein 786 

2516 LX, Den Haag 

Tel: 070 305 1000 

e-mail: informatie@haagsetoren.nl

WWW:www.haagsetoren.nl, www.thepenthouse.nl

 

Dojazd

 

Wieża znajduje się tuż obok dworca kolejowego HS. W pobliżu znajduje się przystanek, na którym zatrzymują się tramwaje nr 1, 9, 11, 12, 15 i 16.

 

Dodatkowe informacje

 

Na stronie internetowej: www.haagsetoren.nl można znaleźć mini przewodnik, a w nim:

vouchery na gratisowe drinki w restauracji Penthouse,

zdjęcia panoramy zza okien restauracji,

mapę miasta i wskazówki dotyczące zwiedzania,

informacje dotyczące wycieczek organizowanych przez wolontariuszy.

 

Źródła:

 

www.haagsetoren.nl

www.denhaag.com

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015