Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3167

Grote Markt

2015-01-30 19:03:32 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Grote Markt mieści się na dawnym rynku w centrum Hagi w otoczeniu barów i klubów.

Na Grote Markt, w dosłownym tłumaczeniu Wielkim Rynku, atmosfera jest przyjazna dla każdego. Już od wczesnych godzin porannych aż do późnej nocy, odwiedzający mają okazję wspaniale spędzić swój czas. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie od pubu przez cocktail bar, sale koncertowe aż po restauracje. W ciągu całego roku, bez względu na pogodę jak i jego porę, na środku placu organizowanych jest wiele imprez. W okresie letnim plac zamienia się w duży taras.

Grote Markt to miejsce gdzie trzeba się znaleźć o zachodzie słońca. Rynek ożywa wieczorami, kiedy restauracyjne stoliki wypełniają się klientami. Grote Markt oferuje także atrakcyjne życie nocne, to centrum popularnej sceny muzycznej. Okolica zabytkowego rynku zwana jest "PopHotSpot", gdzie lokalne bary i kluby współpracują ze sobą by propagować muzykę na żywo przez cały rok. Na Grote Markt odbywają się również koncerty oraz festiwale.

W 1614 roku miejsce, gdzie uprzednio znajdował się klasztor, zastąpiono targiem, na którym sprzedawane były warzywa i owoce. W tym czasie Grote Markt stał się najważniejszym rynkiem w całym mieście. Oprócz warzyw i owoców do domów towarowych, takich jak Koorenhuis i Boterhuis, sprowadzano również masło i sery dostarczane z Westland kanałem Prinsegracht. Na początku XX wieku okoliczne kanały zaczęto likwidować oraz zastępować drogami, dlatego też targ zdecydowano przenieść. W latach siedemdziesiątych miejsce zostało przekształcone w główne centrum rozrywki, jakie znane jest nam w chwili obecnej. Stary Boterhuis z 1650 roku przemianowano na Boterwaag, po czym przywrócono jako Grand Cafe. Pozostałe zabytkowe budynki na placu, takie jak np. De Zwarte Ruiter, również stały się restauracjami.

Położenie i kontakt:

Grote Markt 1

2511 BG Den Haag

WWW: www.gmdh.nl

(na stronie znajdują się adresy i numery telefonów do poszczególnych restauracji i klubów)

Dojazd:

Rynek jest dobrze obsługiwany przez transport publiczny. Dojazd jest możliwy tramwajami linii numer: 2, 3, 4 i 6 oraz autobusami 25 i 130. Spacerem 15 minut od dworca kolejowego Den Haag CS i HS. Najbliższe parkingi: Parking Spui, Centrum i Turfmarkt.

Dodatkowe informacje:

Na stronie docelowej www.gmdh.nl w zakładce „agenda”można znaleźć informacje na temat organizowanych imprez i festiwali. Inne przydatne informacje, to godziny otwarcia poszczególnych lokali oraz pomysły przypadające na każda porę roku.

Źródła:

 

 • www.gmdh.nl

 • www.denhaag.com   

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015