Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3193

Wzrost akcyzy na papierosy

2015-01-31 10:59:35 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Od 1 stycznia 2015 roku wzrasta akcyza na papierosy i wyroby tytoniowe.

Wyroby tytoniowe, które sprzedawane są w Holandii, muszą posiadać „Holenderskie znaczki akcyzy“.

Stawki podatku różne są dla cygar, papierosów oraz tytoniu do palenia. Taryfa na cygara jest najniższa. Czasami trudno określić, czy produkt ma być postrzegany jako cygara lub papieros. W takim wypadku powinny pomóc badania laboratoryjne.

Tytoń do palenia jest zwykłe sprzedawany w postaci tzw. „shag – u”. Określenie shag pochodzi z języka niderlandzkiego. Jest to specjalnie cięty i preparowany tytoń, służący do samodzielnego wyrobu papierosów: skręcanych ręcznie lub przy użyciu „nabijarki”. Samodzielne wykonywanie papierosów pozwala na zmniejszenie związanych z ich zakupem wydatków w związku z tym, że shag obłożony jest mniejszym podatkiem, niż gotowe papierosy.

Wzrost

W minionym roku w kwietniu, akcyza na papierosy oraz na tytoń do palenia, została nieznacznie zmieniona. Dopasowaną ją według rocznej zmiany średniej ceny detalicznej, na której częściowo oparte są stawki akcyzowe.

Od 1 stycznia akcyza na wyroby tabakowe wzrasta o 9 centów za paczkę papierosów (19 sztuk), lub za paczkę tytoniu o wadze 40 gramów.

 

Źródło: www.rijksoverheid.nl

 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015