Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1093

Test na zakończenie szkoły podstawowej

2015-01-31 10:58:39 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Od 2015 roku wszyscy uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą musieli napisać test końcowy, który zmierzy ich znajomość języka oraz liczenia.

 

Rezultat testu ukaże na jakim poziomie znajduje się uczeń jeśli chodzi o język i matematykę. Pomoże również w wyborze przyszłej szkoły średniej. Jest to więc narzędzie determinujące czy edukacja w szkole podstawowej i średniej bedzie się ze sobą łaczyć pod względem treści.

Państwowy, obiektywny, obowiązkowy

Test będzie państwowy i obiektywny. To nie jest egzamin w pełnym znaczeniu tego słowa. Uczniowie nie będą mogli go zdać lub oblać. Ma on jedynie zmierzyć poziom posiadanej przez uczniów wiedzy.

Niektórzy uczniowie kończą szkołę już w klasie siódmej, omijając tym samym ostatni rok nauki. Dla tych uczniów zrobiono wyjątek. Będą oni mogli więc napisać test już w klasie siódmej. Nikt inny nie będzie mógł napisać testu wcześniej. Co więcej uczniowie, którzy powtórzą klasę ósmą będą zmuszeni do napisania testu po raz drugi.

Tylko w wyjątkowych okolicznościach uczeń będzie mógł odstąpić od napisania testu (na przykład dzieci imigrantów, przebywające w Holandii mniej niż 4 lata, nie posługujące się językiem holenderskim w wystarczającym stopniu).

Od roku szkolnego 2014-2015 szkoły mogą same wybierać czy ich uczniowie będą pisali test centralny (Cito), czy inny dopuszczony przez Ministerwstwo Edukacji.

Od 2015 roku testy bedą przeprowadzane we wszystkich szkołach w drugiej połowie kwietnia. Jedynie w roczniku przejściowym tj. 2014-2015 szkoły mogą wybrać inny termin przeprowadzenia egzaminu, jeżeli zdecydowały się na egzamin inny niż centralny.

Do tej pory testy "Cito" odbywały się w lutym. Dzięki przesunięciu terminu na kwiecień szkoły będą mogły lepiej wykorzystać czas przeznaczony na przygotowanie do testu.

Wiedza ogólna

W centralnym egzaminie, oprócz obowiązkowych części czyli językowej i matematycznej, uczniowie bedą mogli wybrać dodatkową, nieobowiązkową część o wiedzy ogólnej. Składać się na nią będą pytania dotyczące m.in. historii czy biologii.

Nie jest jeszcze pewne czy pozostałe testy również będą ją posiadać.

 

Źródło: www.rijksoverheid.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015