Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1696

Gorzelnia "Van Kleef"

2015-01-31 10:46:52 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria W samym sercu zabytkowego centrum Hagi przy Lange Beestenmarkt, leży ukryty skarb nazywany Van Kleef...

Założona w 1842 roku gorzelnia, to jedyna działająca po dziś dzień fabryka ginów i gorzkich likierów. Gorzelnia parowa pierwszej klasy została założona przez Lamberthus'a Theodorus'a Van Kleef'a w okresie, kiedy ulice wciąż owiane były grubą parą industrializacji.

Szeroka gama destylowanych napojów alkoholowych była produkowana, importowana oraz sprzedawana w sąsiednim sklepie monopolowym. Gorzelnia eksportowała w tamtym czasie również szereg swoich własnych produktów. W 1986 roku Van Kleef zamknął swoje podwoje już jako ostatnia haska gorzelnia.

Po gruntownej renowacji, odrestaurowaniu oryginalnego wnętrza oraz przywróceniu sklepu do jego pierwotnego stanu, Van Kleef ponownie otworzył swoje drzwi w 2000 roku zapraszając tym samym na wycieczkę po dawnej gorzelni. Wizytę można połączyć ze specjalnym pakietem, który obejmuje degustację różnych likierów i ginów, opartych na tradycyjnej recepturze, których w Van Kleef nie brakuje. Zobaczycie tu sprzęt do destylacji, autentyczne "drankorgels" (stojaki, gdzie trzymane były likiery i wódki) oraz specjalne miedziane kotły.

Van Kleef, to obecnie muzeum, sklep monopolowy, hurtownia i doskonałe miejsce na spotkania, imprezy oraz przyjęcia. Krok wewnątrz pozwala na poznanie jakości rzemiosła oraz historii tej tradycyjnej, lokalnej firmy.

Wstęp:

Poniedziałek: 13:00 – 18:00

Wtorek – Sobota: 10:00 – 18:00

Niedziela: zamknięte (oprócz niedzieli 21 grudnia, kiedy muzeum będzie otwarte od 12:00 do 18:00).

Muzeum będzie również zamknięte 25 oraz 26 grudnia 2014 roku, a także od 1 do 8 stycznia 2015 roku.

Położenie i kontakt:

Lange Beestenmarkt 109
2512 ED Den Haag

e-mail: info@vankleef.eu

WWW:vankleef.eu

Facebook: www.facebook.com/vankleef1842

Twitter: @vankleef1842

Zdjęcia: http://www.flickr.com/photos/vankleef1842

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015