Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2166

Muzee Scheveningen

2015-01-31 10:05:37 Den Haag
autor: Gabrysia
zobacz nasze galeria Zanurz się w lodowatej głębi Morza Północnego. Poznaj historię starej wioski rybackiej i dowiedz się jak żyli tutejsi ludzie.

Muzee w Scheveningen jest unikalnym miejscem położonym w pobliżu portu. Powstało w 2006 r. po połączeniu Muzeum Scheveningen z Muzeum Morza. W rezultacie pozwoliło to na zaprezentowanie historii wioski rybackiej, połowów oraz wspaniałych zwierząt żyjących w morzu.

Muzeum posiada dużą kolekcję muszli z całego świata, a także tropikalne akwarium będące częścią stałej ekspozycji. Ponadto organizuje cykliczne wystawy na temat przyrody, historii i kultury w Scheveningen. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie ze względu na możliwość wejścia do latarni morskiej i podziwiania widoku rozciągającego się na Morze Północne oraz okolicę.

Muzee Scheveningen prowadzi specjalne programy edukacyjne dla szkolnictwa podstawowego, szkolnictwa specjalnego i szkół średnich. Podczas ferii muzeum proponuje szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych organizowanych specjalnie z myślą o najmłodszych.

Zaręczyny lub ślub w Muzee!

Od kwietnia 2007 r. muzeum pozwala na niecodzienne zaręczyny w latarni morskiej bądź ślub w stylowej atmosferze Muzee Scheveningen. Po uroczystości młoda para może skorzystać z muzealnej kawiarni lub tarasu znajdującego się na dziedzińcu. Wszelkie informacje pod nr tel.: 070-3500830.

Oferta dla dzieci (przyjęcia urodzinowe):

W środy i soboty od godziny 14:00 Muzee Scheveningen organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Istnieją trzy opcje spędzenia tego wyjątkowego dnia. Wybierzcie jedną z nich, a na pewno uszczęśliwicie swoje dziecko i jego przyjaciół.

Wstęp:

Muzeum jest czynne od wtorku do soboty w godzinach: 10:00-17:00 oraz niedziele w godzinach: 12:00-17:00. Zamknięte jest natomiast w każdy poniedziałek, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok.

Cennik:

Ceny biletów łączących wizyty w Muzee Scheveningen oraz latarni morskiej:

Dorośli: 10

Seniorzy (65+): 8

Dzieci powyżej 5 lat: 7

Museumkaart: 5,50

Ooievaarspas dorośli: 5

Ooievaarspas dzieci: 3,50

Grupy powyżej 15 os.: 8

Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 5 roku życia nie mogą zwiedzać latarni.

Dostęp dla osób niepełnosprawnych:

Muzee jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, a pomieszczenia są w pełni przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dodatkowe informacje:

W muzeum znajduje się sklep i kawiarnia.

Dojazd i parking:

Istnieje możliwość zaparkowania samochodów osobowych w pobliżu muzeum. Od godziny 13:00 parking jest bezpłatny na czas 2 godzin.

Jeśli chodzi o dojazd środkami transportu publicznego proponowane tramwaje i autobusy to:

- Tramwaj nr 9 oraz autobus nr 21 przystanek – Stevinstraat

- Tramwaj nr 1 oraz autobus nr 22 przystanek – Scheveningse Slag

- Autobusy nr: 22 lub 23 przystanek – Gentsestraat

Położenie i kontakt:

Neptunusstraat 90-92
2586 GT Den Haag
Tel: (070) 350 08 30
E-mail: info@muzee.nl
WWW: www.muzee.nl

 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015