Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

13025

Scheveningen - słońce, plaża, zimne drinki

2015-01-31 09:58:09 Den Haag
autor: Gabrysia
zobacz nasze galeria Scheveningen jest pełnym przygód miejscem z szeroką, piaszczystą plażą i orzeźwiającym powietrzem.

Bez względu na sezon można tam cieszyć się różnorodnym wyborem lokali rozrywkowych oraz restauracji z których każda ma swój własny klimat.

Zuiderstrand ma wiele do zaoferowania w zakresie relaksu i wylegiwania się na słońcu. Natomiast drugą stronę wlotu do portu – plażę Noorderstrand - wypełniają modne kluby i popularne szkółki surfingowe.

Słońce, fale i piasek to oczywiście trzy najlepsze atrakcje w Scheveningen dzięki którym można korzystać np. ze sportów wodnych, wędrować po 4-kilometrowym wybrzeżu wzdłuż nowego bulwaru i odwiedzać po drodze różne kluby. Znajdzie się tam również coś dla smakoszy. Podniebienia najbardziej wybrednych mogą zostać zaspokojone w wybornych restauracjach, a po posiłku można odwiedzić port i starą wioskę rybacką. Tam poznać jej historię i pochodzenie oraz zobaczyć typowe rybackie domy.

Korzystaj z Wifi na plaży bądź z sieci Skeyeopener i aplikacji AllAroundScheveningen, by dowiedzieć się więcej o wydarzeniach mających miejsce w okolicy, w której się znajdujesz.

Bądź dobrze poinformowany! Dzięki aplikacji StrandWeerApp dostępnej dla Apple, Android i Windows Mobile, możesz zobaczyć również aktualny stan pogody na plaży.

Dojazd i parking:

Do Scheveningen łatwo dojechać środkami transportu publicznego. Podróż ze stacji Den Haag Holland Spoor lub Den Haag Centraal Station zabiera tylko 15 min., a tramwaje i autobusy kursują codziennie od 07:00 do 24:00, co 10 min.

 

- Ze stacji Den Haag Centraal do Scheveningen-Bad tramwajem nr 9 lub autobusem nr 22

- Ze stacji Hollands Spoor do Scheveningen-Bad tramwajem nr 1 i 9 lub do Scheveningen-Haven tramwajem nr 11

 

W Scheveningen znajduje się też wiele parkingów. Samochody można parkować praktycznie przy samej plaży (256 miejsc parkingowych) lub wybrać parking Noorderlijk Havenhoofd wzdłuż Strandweg (ten parking położony jest nad brzegiem morza, tuż obok przystani i liczy 300 miejsc parkingowych). Za auto zapłacimy 2,60€ za godzinę postoju. Bilet jednodniowy to koszt rzędu 15,70€.

Na stronie denhaag.nl dostępne są specjalne mapki w formacie pdf, które ułatwią nam poruszanie transportem publicznym, a także wskażą położenie parkingów.

Dostęp dla osób niepełnosprawnych:

Plaża w Scheveningen jest łatwo dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Parkingi posiadają specjalne miejsca. Elektryczne wózki inwalidzkie przystosowane do poruszania się po plaży można wypożyczyć w Biesieklette przy Strandweg.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015