Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2528

Kraamzorg Nieuw Leven

2015-01-31 09:56:15 Den Haag
autor: Sylwia Ziętara
zobacz nasze galeria Kraamzorg Nieuw Leven zapewnia opiękę po polsku dla mam z Hagi i okolic (Delft, Rijswijk, Wateringen, Monster, Naaldwijk i okoliczne miejscowości), Rotterdam.
ADRES:
 
Aarnout Drostlaan 26
2523 EM ’s Gravenhage (Spoorwijk)

 
Tel. 070-3949100  (do biura - po holendersku)

0647698548 (po polsku)

Mail: info@nieuwlevenkraamzorg.nl
 
Nieuw Leven jest małą holenderską firmą z doświadczonymi pracownikami.
Gwarantujemy odpowiednią i pełną troski opiekę poporodową. Nasze klientki i ich życzenia są dla nas najważniejsze. Dążymy do profesjonalności i stawiamy na jakość. 
Nasze wszystkie opiekunki przeszły specjalistyczne szkolenia i ponadto regularnie są informowane i szkolone pod względem nowości związanych z opieką nad noworodkiem i jego mamą. 

Posiadamy certyfikat WHO/UNICEF Wspieranie karmienia piersią. 
 
Strona główna Kraamzorg'u Nieuw Leven
 

BADANIE SŁUCHU NOWORODKA (gehoortest,neonatale gehoorscreening)

W pierwszych miesiącu po narodzinach dziecka zostanie przeprowadzane badanie słuchu (czy jest wystarczająco dobry, aby dziecko nauczyło się mówić). Często odbywa się ono w ten sam dzień co badanie z pięty, a w niektórych miastach dopiero po 2-3 tygodniach w biurze konsultacji (consultatie bureau).Badanie wykonuje więc albo osoba z kraamzorgu lub wykwalifikowany pracownik służby zdrowia maloletnich. Jeśli ma to miejsce w biurze konsultacji,wcześniej otrzymujesz listowne zaproszenie z datą i godziną spotkania oraz adresem danego biura. Jeśli twój maluszek leży w szpitalu badanie słuchu zostanie wykonane, gdy już będzie w domu, chyba, że pobyt w szpitalu trwabardzo długo (wówczas można wykonać badanie w szpitalu). Jeśli nikt się w tej sprawie z tobą nie skontaktuje po miesiącu, zadzwoń do swojego biura konsultacji.
Do badania nie trzeba sie specjalnie przygotowywać. Oczywiście musi być cisza w pomieszczeniu i najlepiej jeśli twoje dziecko jest w tym czasie spokojne i śpi. Bobas może leżeć w wózku lub być trzymany na twoich rękach

.

Jak wygląda badanie?

Badanie słuchu u noworodków wykonuje się odpowiednim aparatem, wprowadzając delikatnie końcówkę urządzenia do ucha dziecka.
Badanie trwa nawet nie kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Wynik badania jest natychmiast podawany przez urządzenie.
Badanie jest bezpłatne i nieobowiązkowe. Jednak zalecane! Dlaczego?
Prawidłowy rozwój mowy jest przede wszystkim uwarunkowany istnieniem stymulacji (czyli docieraniem dźwięków) w pierwszych 6miesiącach życia. Wczesne rozpoznanie niedosłuchu lub głuchoty umożliwia wczesne rozpoczęcie leczenia (dobranie aparatu słuchowego, terapię logopedyczną, pomoc rodzinie), co pozwala na uniknięcie zaburzeń rozwoju intelektualnego i poprawienie jakości życia dziecka.

 

 

 

 

Artykuł udostępiony przez S. Ziętarę wiecej informacji na stronie autorki mamawholandii.manifo.com

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015