Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3787

Podatek za psa - niezbędne informacje

2015-01-30 22:43:09 Den Haag
autor: Lucia
zobacz nasze galeria Właściciele psów są zobowiązani do odprowadzania podatku za psa. Kwota zależna jest od ilości posiadanych czworonogów. Nie ma znaczenia czy nasz pies jest wielki lub mały. Podatek musimy płacić również w wypadku, kiedy nasz pies nie wychodzi na zewnątrz.

Jeżeli zdecydujemy się trzymać w domu psa, naszym obowiązkiem jest zgłosić taką okoliczność do 6 tygodni do Urzędu skarbowego. Jeżeli zapomnimy o tym, i zgłosimy psa po 6 tygodniach otrzymamy grzywnę

Posiadanie psa możemy zgłosić przez internet. Przy większej ilości psów, które przyjęliśmy do domu w różnych okresach, zgłosić należy każdego z osobna.

Jak zgłosić naszego psa?

Najprostszą metodą jest zgłoszenie za pomocą DidiD. Jeżeli ktoś jeszcze nie posiada elektronicznego podpisu, okoliczność tą może zgłosić pisemnie dyrektorowi ds. podatków miejskich. Ważne jest podanie naszego imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia oraz datę od kiedy posiadamy psa. Pisemną deklaracje wysyłamy na adres:

De directeur der Gemeentebelastingen
Postbus 19924
2500 CX Den Haag

Naszego pupila możemy zgłosić także przy „okienku” w oddziale zajmującym się sprawami podatkowymi. Znajdziemy go pod adresem:

Leyweg 813

2545 HA Den Haag

Gmina jest także upoważniona do kontroli, czy posiadamy psa. Kontrolerzy mogą do nas przyjść i sprawdzić, czy za naszego psa odprowadzamy podatek. Jeżeli tak nie jest, musimy to natychmiast zrobić.

Taryfy

Stawka za jednego psa jest nisza niż w przypadku 2. czy 3. psa

1 pies: 111,96€

2 psy: 111,96€ + 175,44€ = 287,40€

3 psy i więcej: 111,96€ + 175,44€ + 222,48€ = 509,88€

Za każdego dodatkowego psa dopłacamy 222,48€ extra.

Formy płatności

Zapłaty należy dokonać w ciągu dwóch miesięcy od otrzymania powiadomienia.

Jak można zapłacić taki podatek?

- Automatycznie pobranie z naszego konta (automatische incasso)

- Czekiem pocztowym (acceptgiro)

- Przelew internetowy (internetbankieren)

Pamiętajmy o tym, żeby podatek zapłacić na czas. W innym wypadku możemy zostać ukarani grzywną. 

Zbyt niskie dochody?

Nie wszyscy z nas muszą płacić podatek za psa. Ci, którzy maja bardzo niskie dochody oraz nie posiadają żadnego majątku, mogą być kwalifikowani do całkowitego zwolnienia z podatków lokalnych lub do ich częściowej zapłaty.

Niepełnosprawni

Wszyscy, którzy są zależni od psa przewodnika lub osoby niepełnosprawne, które potrzebują asysty psa, nie są zobowiązani do zapłaty podatku. Okoliczność tą należy zgłosić przy rejestracji psa.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015