Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3813

Podatek turystyczny za pobyt w hotelu

2015-01-30 22:40:36 Den Haag
autor: Lucia
zobacz nasze galeria Spędzasz noc w haskim hotelu? A może oferujesz noclegi innym? Dowiedz się czy musisz zapłacić podatek turystyczny.

Nierezydenci Hagi, którzy zdecydują się przenocować w haskich hotelach, pensjonatach, domach wypoczynkowych oraz w zakwaterowaniu wakacyjnym muszą zapłacić tzw. podatek turystyczny. Przedsiębiorca (np.właściciel hotelu) dolicza podatek do ceny za nocleg a następnie wpłaca go do gminy.

Osoby prywatne muszą również zadeklarować wpłatę podatku turystycznego, jeżeli np. oferują miejsce dla turystów. Nie ma znaczenia, w jakim celu turysta lub nierezydent znajduje się w mieście. Podatek turystyczny zapłacą także te osoby,które przenocują np. z powodu spraw związanych z interesami.

Jeżeli rezydenci Hagi zdecydują się przenocować w hotelach lub pensjonatach na terenie miasta, nie będą musieli płacić podatku turystycznego. Właściciele hoteli muszą odnotować w administracji fakt, że dana osoba była mieszkańcem Hagi. Można to zrobić za pomocą specjalnego formularza "verklaring Hagenaars toeristenbelasting".

Ile wynoszą taryfy za rok 2014?

Kwota podatku zależna jest od ilości gwiazdek konkretnej akomodacji. Dla osób poniżej 15 roku życia stosuje się stawkę młodzieżową, która wynosi

 0,49€.

Stawki za rok 2014 za osobę/za noc:

-kemping, port, miejsce inne niż w hotelu lub w domku rekreacyjnym:1,27€

-hotel bez gwiazdki: 1,27 €

-1 gwiazdkowy hotel: 1,58 €

-hotel 2 gwiazdkowy:1,91 €

-hotel 3 gwiazdkowy z max. 30 pokojami: 2,24 €

-hotel 3 gwiazdkowy z więcej niż 30 pokojami: 2,54 €

-hotel 4 gwiazdkowy:3,81 €

-hotel 5 gwiazdkowy:4,76 €

-domek rekreacyjny: 2,24 €

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015