Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1762

Kursy dla kobiet w ciąży w Holandii

2015-01-30 22:37:18 Den Haag
autor: Sylwia Ziętara
zobacz nasze galeria W Holandii jest możliwość zapisania się na różnorodne kursy i zajęcia przygotowujące do porodu bądź zwyczajnie pozwalające przyszłym mamom na trochę ruchu i przyjemności (np. pływanie czy pilates).
 
Nie są one oczywiście wymagane, jednak wiele położnych je poleca. Oprócz przygotowania do porodu mamy na nich możliwość kontaktu z innymi mamami i wymiany doświadczeń. Większość kursów rozpoczyna się między 25 a 30 tygodniem ciąży, dlatego najlepiej się zapisać dużo wcześniej.  

SAMEN BEVALLEN (dosł. razem rodzić)
Podczas tego kursu ty i twój partner otrzymacie mnóswo informacji na temat porodu oraz nauczycie się praktycznych technik przydatnych w czasie porodu. Zwraca się też uwagę na wspierającą rolę przyszłego taty, tak aby mógł się aktywnie zaangażować w czasie porodu.
W kursie uczęszcza jednocześnie max. 6 par. Kurs trwa 9 tygodni, po 2h tygodniowo. Po urodzeniu dziecka możesz przyjść jeszcze raz popodziwiać nawzajem wasze pociechy i wymienić się opowieściami o porodzie:)
Kurs obejmuje następujące tematy:
 -różne techniki oddychania
 -ćwiczenia relaksacyjne
 -masaż
 -trening parcia
 -anatomia (jak zmienia się ciało w czasie ciąży)
 -ból w czasie porodu i jak sobie z nim radzić
 -skurcze porodowe
 -poszczególne etapy porodu
 -pierwszy kontakt z noworodkiem
 -komplikacje w czasie porodu
 -karmienie piersią i butelką
 -kraamtijd - czyli pierwsze 8 dni po porodzie
Ćwiczenia są wykonywane w różnych pozycjach

Kurs rozpoczyna się zwykle między 24 a 28 tyg. ciąży (można się zapisać między 12 a najlepiej 20 tyg.)
 
PŁYWANIE DLA KOBIET W CIĄŻY (zwangerschapszwemmen)

Oczywiście można chodzić po prostu samemu lub z partnerem czy koleżanką na basen popływać, rzecz jasna uważając na śliskiej powierzchni oraz nie forsując się za bardzo. Jest jednak też możliwość uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla przyszłych matek prowadzonych przez wyszkolonych nauczycieli. Wymogi są takie, że musisz umieć pływać. Poza tym najlepiej to uzgodnić ze swoją położną. Często nie trzeba się zapisywać wcześniej, a płatności dokonujemy bezpośrednio na basenie tuż przed zajęciami. 
 
Baseny w Hadze
 
 
 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015