Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1827

Pierwsze badanie ultrasonograficzne USG

2015-01-30 19:29:16 Den Haag
autor: Sylwia Ziętara
zobacz nasze galeria Pierwsze badanie ultrasonograficzne (tzw. termijnecho) wykonujesię zazwyczaj po pierwszej wizycie z położną, między 9 a 12 tygodniem ciąży,ponieważ w tym okresie każdy płód rozwija się podobnie i łatwiej jest wtedy określić aktualny tydzień ciąży oraz dokładniejszą prawdopodobną datę porodu.

Nie wszystkie położne mają ultrasonograf, więc przeważnie trzeba udać się do zajmującego się tym ośrodka (tzw.echopraktijk) lub szpitala. 


Na spotkanie zazwyczaj umawiamy się telefonicznie (np. w Hadze, Utrechcie) -jeśli nie znasz języka poproś położną lub kogoś znajomego- natomiast w niektórych miejscowościach wypełniamy specjalny formularz na danej stronie internetowej ośrodka, który po otrzymaniu wniosku sam kontaktuje się z przyszłą mamą telefonicznie.


Na badanie trzeba przynieść ważny dokument tożsamości, ważną kartę ubezpieczeniową, formularz wniosku/skierowanie od położnej (aanvraagformulier/verwijzing).Należy przyjść z pełnym pęcherzem, najlepiej półtorej godziny po"wysiusianiu się", a na miejscu zaleca się wypić 2-3 szklanki wody, dzięki czemu obraz naszego USG będzie lepszy.

Drugie zalecane, lecz nieobowiązkowe badanie USG przeprowadza się około 20 tygodnia ciąży (tzw. 20-wekenecho lub Structureel EchoscopischOnderzoek (SEO). Więcej info na ten temat znajdziesz pod poniższym linkiem.
Koszta obu tych badań pokrywa nasze ubezpieczenie (nawet te podstawowe).

 

 

Przydatne linki:

USG w 20 tygodniu ciąży

Test na rozpoznanie zespołu Downa (tzw. combinatietest) pomiędzy 11-14 tygodniem ciąży

 

 

 

 

 

 

Artykuł udostępiony przez S. Ziętarę wiecej informacji na stronie autorki

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015