Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

11664

FloraHolland - największa giełda kwiatowa na świecie

2015-01-30 19:27:28 Den Haag
autor: Lucia
zobacz nasze galeria Kwiaty cięte i doniczkowe możemy zakupić we wszystkich zakątkach Europy i świata. Pytanie brzmi, w jaki sposób się tam dostały? Zanim je wstawimy do wazonu, muszą przejść przez kilka etapów.

Istniejąca od ponad 100 lat FloraHolland jest największą światową giełdą kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Obsługuje ponad 90% holenderskiego eksportu tych towarów. Posiada 5 oddziałów znajdujących się w: Aalsmeer, Naaldwijk, Rijnsburg, Eelde i Venlo. Funkcjonował jeszcze oddział w Bleiswijk'u, który w tym roku zamknięto a całą aukcję przeniesiono do Naaldwijk'u.

FloraHolland jest konglomeratem zrzeszającym hodowców, którzy są de facto właścicielami całego veilingu. Flora jest organizacją o charakterze non-profit.

Hodowca

Cały proces rozpoczyna się u hodowcy, najczęściej w szklarni, gdzie rosną kwiaty i rośliny. Gdy już dostatecznie rozkwitną zostają ścinane lub przesadzane. Kwiaty wędrują do wiadra z wodą a rośliny do plastikowych doniczek. Całość następnie jest umieszczana na wózkach aukcyjnych. Wszystko jest gotowe do transportu na florę.

Transport

Codziennie tysiące wózków z różnymi kwiatami czy roślinami transportowane są na kwiatową aukcję. Jeżeli hodowca mieszka w jej pobliżu, robi to zazwyczaj sam przy pomocy własnych środków. Ponadto istnieją również specjalne ciężarówki, które jeżdżąc po Holandii, zbierają kwiaty i rośliny od hodowców i dowożą je na miejsce. Ciężarówki są tak naprawdę chłodniami na kołach, co pomaga utrzymać produkty w świeżości.

Na aukcje dostarczane są również rośliny z zagranicy, najczęściej samolotem.

Chłodnie

Flora Holland dysponuje wielkimi chłodniami. Temperatura panująca w środku wynosi od 5 do 8 stopni Celsjusza, podobnie jak w lodówce, którą mamy u nas w domu. Kwiaty znajdujące się w takiej temperaturze idą „spać”. Rośliny, które nie potrzebują chłodzenia przechowywane są w zwyczajnych halach. Na florze, w miejscowości Naaldwijk, znajduje się największa chłodnia na świecie. Jej powierzchnia wynosi aż 43.000 m2 czyli tyle, ile 6 boisk do piłki nożnej.

Kontrola

Zanim produkty wjadą “na zegar”, jakość kwiatów i roślin musi zostać skontrolowana. Kontrola ta jest przeprowadzana na terenie flory przez stosownie przeszkoloną do tego osobę. Sprawdzana jest świeżość, dojrzałość, uszkodzenia, ilość sztuk oraz ewentualne występowanie szkodników. Niezbadane produkty nie mogą zostać sprzedane.

Wyniki każdej kontroli są bardzo ważną informacją dla kupujących.

Zegar

Codziennie, od szóstej godziny rano, na różnych oddziałach flory pojawia się ponad tysiąc kupców. Przychodzą by nabyć kwiaty oraz rośliny na jednym z 38 zegarów aukcyjnych Flory Holland.

Dystrybucja

Gdy produkty zostaną już sprzedane różnym odbiorcom, przechodzą na wózkach do wielkiej sali dystrybucyjnej. W tym miejscu pracownicy dystrybucji, za pomocą małego ciągnika elektrycznego, transportują wózki z produktami na lokacje przypisane danemu kupcowi.

Większość kwiatów oraz roślin zakupionych na Florze Holland jest transportowana za granice. Głównymi miejscami przeznaczenia są: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Rosja.

Konsument

W Holandii już tego samego dnia po zakupieniu, niektóre z kwiatów lub roślin zostają dostarczone do sklepów, centr ogrodniczych oraz marketów budowlanych. Przetransportowanie produktów za granicę wymaga rzecz jasna więcej czasu. Sklep jest ostatnim elementem łańcucha, po którym produkty trafiają do rąk konsumentów.

Tak to wygląda dzień po dniu, rok po roku.

FloraHolland w liczbach

Roczne obroty: 4,4 mld

Liczba pracowników: 4000

Ilość sprzedawanych kwiatów i roślin rocznie: 12,5 mld sztuk

Członkowie: 5000 w tym 600 członków zagranicznych

Kupcy: 2450

Zegary aukcyjne: 38

Pośrednie i bezpośrednie zatrudnienie w sektorze: 250.00 pełnych etatów

 

Źródło: www.floraholland.com; www.wikipedia.org

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015