Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

17417

Japoński ogród Haga- namiastka Kraju Kwitnącej Wiśni

2015-01-30 19:25:57 Den Haag
autor: Paweł
zobacz nasze galeria Ogród Japoński jest położony w centralnym punkcie parku Clingendael. Rzadkie rośliny i drzewa niespotykane w tej części świata możemy podziwiać przez zaledwie sześć tygodni w roku.

Historia:

Park ten jest największym na terenie całej Holandii, nawiązującym do przyrody japońskiej i stanowiącym dużą wartość historyczną dla miasta. Został zbudowany na początku XX wieku przez ówczesnego właściciela Clingendael - baronową Marguerite van Briemen M. (1871/39), zwaną także Lady Daisy. W swoim życiu odwiedziła ona kilkakrotnie Japonię, za każdym razem sprowadzając przedmioty do swojego ogrodu. Tak w roku 1910 z przetransportowanych kamiennych latarni, mostów i rzeźb powstało wyjątkowe miejsce odpoczynku i refleksji.

Niepowtarzalna atmosfera ciszy, wizerunki Buddy, zbiorniki wodne w kształcie kwiatu lotosu, beczki oraz pawilon, z którego można podziwiać cały ogród.


W 2008 roku wspomniany pawilon został odnowiony. Przesuwane panele "Shojis" zaginęły w czasie wojny. Jednak dzięki współpracy z japońskimi architektami udało się je przywrócić. Również dach został przerobiony, a dwa mostki zostały zastąpione przez tzw. most „Dobashi”.

W 2013 roku, w dniu 27 kwietnia, odbyło się 100-lecie słynnego ogrodu połączone z japońskim festiwalem. W programie znajdowały się występy flecistów, bębniarzy, walki japońskim mieczem i orientalne fotele do masażu.

Zdjęcia ślubne:


Japoński Ogród jest miejscem publicznym i mogą być tam również wykonywane zdjęcia ślubne. Specjalne pozwolenie nie jest wymagane, jednakże osoby fotografujące lub chcące zrobić reportaż mogą być poproszone o wypełnienie formularza

(http://www.denhaag.nl/home/bewoners/to/Trouwreportage-Japanse-tuin.htm)

Godziny otwarcia:


Wiosną od 26 Kwietnia do 08 czerwca, codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00.
Jesienią od 13 do 26 października, codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00.
Pozostałe części majątku Clingendael można odwiedzać przez cały rok.

 
Dojazd:


Dojazd jest możliwy linią autobusową 18 i 23, wejście główne znajduje się od strony ulicy Wassenaarseweg. Ogród posiada osobną bramę wejściową, wstęp jest zabroniony dla osób na rolkach, rowerach i skuterach.
Parkowanie aut na posiadłości jest niedozwolone.

 

Cena:

BEZPŁATNE WEJŚCIE .

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015