Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3181

ING wprowadza od dziś możliwość płatności bezdotykowej

2015-01-30 19:01:25 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Klienci banku ING mogą od dziś używać karty płatniczej bez dotykania terminalu. Wprowadzenie kodu pin nie będzie już potrzebne przy zakupach na kwotę poniżej 25 euro, podało ING.

Około połowy klientów banku posiada kartę nadającą się do nowej metody płatniczej. Uregulowanie rachunku w sklepie będzie możliwe poprzez krótkie przytrzymanie karty w bliskiej odległości od nowego automatu.

Płatność zostanie następnie przetworzona tak, jak przy normalnym użyciu karty z pinem. Pieniądze zostaną natychmiastowo pobrane z konta. Około 300.000 nowych terminali płatniczych czeka w gotowości do użycia.

Bezpieczeństwo bez pinu

Według banku płatność bezdotykowa jest bezpieczniejsza nawet od tej z wykorzystaniem pinu. Jeżeli karta płatnicza, po kradzieży lub zgubieniu, zostanie użyta do zapłaty bezdotykowej, bank zwróci nam utracone pieniądze.

ING rozpowszechnia już od zeszłego roku karty, które mogą zostać użyte w taki sposób. Od dziś mogą one zostać wykorzystane w praktyce. ING chciało, przed uruchomieniem systemu, rozprowadzić jak największą liczbę kart. „Również terminali jest już wystarczająco dużo” - powiedział rzecznik prasowy banku.

Zapłata za pomocą smartfonu

Vodafone zaprezentował pod koniec marca, razem z firmą płatniczą „Visa”, aplikację, za pomocą której można dokonywać płatności. Tam również limit wynosi 25 euro. Już wkrótce Rabobank uruchomi podobną aplikację, która umożliwi płatność bezdotykową.

ABN AMRO wydało już pod koniec zeszłego roku karty bankomatowe zdatne do użytku w terminalach bezdotykowych. Z tą różnicą, że ABN AMRO wydawało takie karty jedynie przy wymianie starych, na nowe. Są one już aktywne do użycia. Do chwili obecnej bank wydał pół miliona kart. Większość kart zostaje wymieniana po około 3,5 roku – powiedział rzecznik ABN.

 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015