Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

11576

Targowisko w Hadze

2015-01-30 19:01:04 Den Haag
autor: Paweł
zobacz nasze galeria Jednym z wyróżniających się miejsc w Hadze jest ogromne targowisko, które każdego dnia odwiedza tysiące osób, by zrobić codzienne zakupy.

Targowisko w Den Haag jest najstarszym w całej Holandii, istniejącym w tym miejscu od blisko 75 lat placem handlowym. Do 1938 roku znajdowało się bliżej centrum, na Prinsengracht. Już w 1920 roku sprzedawano na nim egzotyczne owoce np. banany. 18 lat później, z powodu zwiększającego się ruchu, targowisko przeniesiono do aktualnej lokalizacji. W ciągu ostatnich lat de haagse markt rozwinął się do największego targu w Holandii.

Dziś ponad 500 stoisk oferuje klientom szeroką gamę produktów: odzież, obuwie, meble, tkaniny, świeże ryby, egzotyczne przekąski, owoce, warzywa, akcesoria komputerowe, kosmetyki, wózki, walizki.

W dniu 3 marca 2014 r. rozpoczęto prace, które mają trwać aż do końca bieżącego roku. Podczas przebudowy miejsce pozostaje otwarte w poniedziałki , środy, piątki i soboty w godzinach od 09:00 do 17:00.

Obszar placu przy Herman Costerstraat będzie przebudowywany w kilku etapach . Powstaną nowe ścieżki i chodniki, przestrzenie biurowe oraz restauracje. Na czas przebudowy stoiska będą stopniowo przenoszone na zastępcza lokalizację przy ulicy Herman Costerstraat.

Więcej informacij, zdjęć oraz planów odnośnie targowiska znajdziemy w centrum informacyjnym przy ulicy Herman Costerstraat 423A otwartym w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach od 09:00 do 14:00.

Na targowisko można się w prosty sposób dostać za pomocą tramwaju lub autobusu.

Przystanki:

het Hobbemaplein, tramwaj nr 6, 11, 12 oraz autobus nr 25.

de Hoefkade, tramwaj nr 11, 12 oraz autobusy nr 127, 130.

 

 

Źródło: www.denhaag.nl

 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015