Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

5425

Madurodam czyli cała Holandia w jednym miejscu

2015-01-30 18:59:16 Den Haag
autor: Gabrysia
zobacz nasze galeria W Madurodamie możemy się przekonać, co sprawia, że tak mały kraj jak Holandia, może być tak wielki.

 Madurodam - miniaturowa Holandia, a właściwie interaktywny park zbudowany w całości w skali 1:25, to miejsce, które w najdrobniejszych szczegółach przedstawia najważniejsze budynki z całego kraju, a jednocześnie łączy je z bogatą historią. W 2012 roku po 60 latach od swojego powstania park został poddany gruntownej przebudowie, dzięki czemu zmienił formułę zwiedzania na całkowicie interaktywną. Obecnie każdy miniaturowy obiekt posiada punkt info lub ekran z wyświetlanym na nim filmem.

Park w swojej nowej odsłonie otwiera wiele możliwości, szczególnie takich, których można doświadczyć na własnej skórze. Już teraz, każdy sam może poczuć ile waży holenderski ser, wylicytować kwiaty na aukcji lub pomóc zapobiec sztormowi.

Najbardziej charakterystyczne budowle zostały zaprezentowane w 3 grupach tematycznych: Stare miasto (historia, kultura, architektura), Kraj wody (głównie walka z tym żywiołem) oraz Wyspa innowacji (m. in. handel, rolnictwo i transport). Madurodam, to także niezwykły pomnik powstały ku czci ofiar II Wojny Światowej.

Odwiedziny w tym miejscu pozwolą dowiedzieć się, co sprawia, że Holandia jest tak wyjątkowa i niepowtarzalna.

Wstęp:

Madurodam można zwiedzać przez cały rok. Godziny wstępu są zróżnicowane w zależności od danego miesiąca. Ostatnie bilety sprzedawane są zawsze na godzinę przed zamknięciem parku.

Ceny biletów:

Biletu jednorazowy: 15,50€ (kupując on-line 13,50€)

Bilety rodzinne/bilety dla grupy przyjaciół (4os.): 45€ (do nabycia jedynie przez internet)

Dzieci, które nie ukończyły 4 roku życia mają wstęp wolny.

Dojazd:

Madurodam znajduje się pomiędzy centrum Hagi, a Scheveningen.

Do Madurodam łatwo dojechać samochodem (park miniatur posiada duży parking - 7,50€), a także środkami transportu publicznego. Przystanki tramwajowe i autobusowe usytuowane są nieopodal wejścia.

Z dworca głównego Den Haag Centraal oraz Stacji Den Haag Hollands Spoor możemy dojechać tramwajem nr 9 w kierunku Scheveningen Noorderstrand, natomiast w godzinach szczytu tramwajem nr 8 w kierunku Madurodam.

Z plaży Scheveningen dojedziemy tramwajem nr 9 w kierunku Vrederust lub autobusem nr 22 w kierunku Duinzigt, przystanek – Plesmanweg.

Niepełnosprawni:

Madurodam jest łatwo dostępny dla osób niepełnosprawnych . Parking posiada specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Cały park jest miniaturą zbudowaną na jednym poziomie, co ułatwia poruszanie. Ponadto restauracje oraz toalety są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne płacą normalną cenę za wstęp. Jeśli natomiast osoba uzależniona jest od opiekuna, opiekuna obejmuje wstęp wolny .

Pies przewodnik może towarzyszyć swojemu właścicielowi w zwiedzaniu, pozostałe zwierzęta
nie mają wstępu do miniaturowego miasta.

Wózki inwalidzkie:

Madurodam ma ograniczoną liczbę wózków inwalidzkich, które można zarezerwować bezpłatnie w recepcji, Tel . +31 ( 0 ) 70 416 24 00 .

Wózki dziecięce:

Madurodam oferuje wypożyczanie wózków dziecięcych – wysokość depozytu 2,00€, jednak ich rezerwacje nie są możliwe.

WiFi:

Na terenie całego parku oraz w restauracji dostępna jest darmowa sieć WiFi: “madurodam_free”.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015