Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1706

Mniejsze koszty dla firm?

2015-01-30 18:56:04 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria W przyszłej rewizji systemu podatkowego rząd chce sprawdzić czy koszty wynagrodzenia zatrudnionych pracowników, z niższymi stawkami płacowymi, mogą zostać obniżone.

Ułatwiłoby to zatrudnianie pracowników, których opłacenie kosztowałoby mniej, przy jednoczesnym pozostawieniu ich wypłaty na tym samym poziomie. W takim tonie wypowiedział się dziś Minister Spraw Socjalnych i Zatrudnienia – Lodewijk Asscher - na otwarciu „tygodnia przedsiębiorcy” w Utrechcie.

Minister Asscher podkreślił obecnym na corocznych targach fakt, że przychody i zyski firm zależą w dużej mierze od zaangażowania pracowników. W sektorze budowlanym prawie jedna czwarta realizacji przychodów zależy od gotowości pracownika do np.: uczenia się nowych rzeczy lub dostosowania się do różnego czasu pracy. Z tego powodu ministerstwo opracowało stronę internetową, na której właściciele firm mogą wyliczyć jakie korzyści może przynieść inwestycja w swoich pracowników.

Według ministra, pracownicy są często w stanie bardziej się dopasować do różnych sytuacji niż przewiduje to sam pracodawca. Z badań, które zleciło ministerstwo wynika, że zatrudnieni częściej, niż myślą ich szefowie, są gotowi np. na: dokształcenie się, przejście na zdrowszy tryb życia, przeprowadzkę lub objęcie innej funkcji wewnątrz firmy.

Na kongresie Lodewijk Asscher ogłosił jeszcze, że chciałby, częściej niż dotychczas, wymieniać się przemyśleniami z małymi przedsiębiorcami, by usłyszeć gdzie leżą ewentualne problemy. Dlatego też powołuje do życia panel małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie zaprosi kilka razy do roku, grupę pracodawców z różnych branż, w celu omówienia trudności, z którymi muszą się borykać.

 

 

Źródło: www.rijksoverheid.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015