Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2068

Łatwe numery kont znikną

2015-01-30 18:55:31 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Stare numery kont, które jeszcze używamy, od pierwszego sierpnia definitywnie znikną. W Europie będą używane nowe, dłuższe konta bankowe – tzw. IBAN.

Od tego momentu nie będzie już możliwe używanie naszego starego numeru konta. Minister finansów Jeroen Dijsselbloem powiedział, że automatyczna konwersja ze starego numeru na nowy w bankowości elektronicznej nie zostanie przedłużona do 2016 roku.

Rachunek 555 pozostaje

Wyjątek zostanie zrobiony jedynie przy rachunkach przeznaczonych dla fundacji charytatywnych - powiedział Bernard Juffermans, menadżer programu nowego europejskiego systemu płatności SEPA w Holandii.

Z badań i konsultacji z organizacjami konsumenckimi, bankami oraz firmami wynika, że dalsze używanie starego systemu, krótkich kont posiada różne wady.

Cyberprzestępcy już zareagowali na zamianę kont na IBAN wysyłając wiadomości phishingowe, w których starają się wykraść dane finansowe różnych ludzi.

 

Źródło: www.rtlnieuws.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015