Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1611

Poprawa w gospodarce Holandii

2015-01-30 16:47:55 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Powracający wzrost ekonomiczny w Holandii.

Najnowsze dane dotyczące holenderskiej ekonomii ukazują, że znaczna poprawa sytuacji gospodarczej kraju trwa. Tak stwierdził Minister Spraw Gospodarczych Henk Kamp w reakcji na dane opublikowane dziś przez Centralne Buro Statystyczne.

Wzrost w holenderskiej gospodarce wyniósł w IV kwartale 2013 roku 0,7% w stosunku do III kwartału. W ciągu całego roku 2013 gospodarka Holandii skurczyła się o 0,8%.

Notujemy wzrost gospodarczy już trzeci kwartał z rzędu. Jest to z pewnością zachęcające”, powiedział minister. „Te dane prognozują pozytywną tendencję w 2014 roku. Wzrost gospodarczy powyżej 0,5% jaki nakreśliło Biuro Centralnego Planowania (CBP) leży w zasięgu naszych możliwości”.

Spadek gospodarczy za rok 2013 wyniósł mniej niż 1 procent, tak jak przewidywało wcześniej CBP. Wzrost w poprzednim kwartale zeszłego roku został pobudzony przez rosnący eksport i produkcję przemysłową oraz zwiększenie się inwestycji w przedsiębiorstwach.

Jest rzeczą pozytywną to, że firmy więcej inwestują. Jesteśmy z powrotem na dobrej drodze”, powiedział Kamp. „To oczywiście nie niweluje utraty pracy przez rekordową liczbę ludzi oraz bankructwa wielu firm. Nie osiągnęliśmy jeszcze naszego celu, dlatego też rząd będzie kontynuował reformy”.

 

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015