Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

4102

DigiD

2015-01-30 16:12:11 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Elektroniczny podpis ułatwi Ci życie.

Decydując się na długotrwały pobyt w Holandii warto zastanowić się nad posiadaniem holenderskiego podpisu elektronicznego. Pozwoli on nam na załatwienie ogromu spraw bez wychodzenia z domu.
Idąc do urzędu gminy lub urzędu podatkowego musimy się w wielu przypadkach wylegitymować. Zamiast tego możemy użyć identyfikacji elektronicznej, dzięki której określone urzędy wiedzą, że mają do czynienia z nami.

Dzięki takiej możliwości będziemy w stanie np. zameldować się w nowym mieszkaniu lub złożyć wniosek o dofinansowanie do ubezpieczenia siedząc wygodnie w fotelu. Wszelkie potrzebne dokumenty możemy przesłać przez internet i podpisać się za pomocą DigiD.
Poza tym osoby posiadające swój podpis mogą składać coroczne rozliczenie podatkowe przez internet. Co ważne, wszystko jest bardzo proste i darmowe.

Jak złożyć wniosek o DigiD?

Aby zamówić DigiD należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.DigiD.nl
Po otwarciu nowego okna będą nam potrzebne nasze dane w postaci:

-daty urodzenia
-kodu pocztowego oraz numeru domu, w którym jesteśmy zameldowani w Holandii
-numeru BSN (dawniej numer sofi)

Dane muszą się zgadzać z danymi widniejącymi w gemeente.
Następnym krokiem jest wybór naszego loginu oraz hasła. Po wykonaniu tych czyności otrzymamy w ciągu pięciu dni, na podany przez nas adres, kopertę z kodem aktywacyjnym.

Aby aktywować nasz podpis musimy ponownie udać się na stronę www.DigiD.nl i kliknąć na „Activeer uw DigiD” . Następnie zostaniemy poproszeni o podanie loginu, hasła oraz kodu który otrzymaliśmy. Po wykonaniu tych czynności nasz elektroniczny podpis jest aktywny.

Uwaga! Po otrzymaniu kodu aktywującego mamy dwadzieścia dni na aktywację naszego podpisu inaczej zostanie on automatycznie usunięty.
DigiD jest ważny przez trzy lata od ostatniego użycia.

Używając podpisu elektronicznego należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Nigdy nie podawaj swojego loginu i hasła osobom trzecim!

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015