Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

1927

Dłuższy czas na naturalizację

2015-01-30 16:11:18 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Cudzoziemcy, którzy chcieliby stać się Holendrami, niebawem będą mogli to zrobić dopiero po 7 latach pobytu w Holandii. W tej chwili obowiązuje termin 5-ciu lat.

W projekcie zmian prawa o narodowości holenderskiej - ogłoszonym w umowie koalicyjnej - Rada Ministrów przyjęła wniosek Fredrika Teeven - sekretarza stanu w Ministerstwie Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości.

Rząd uważa, że przedłużenie terminu do siedmiu lat będzie zgodniejsze z zasadą, że każdy musi przebywać w Holandii przez dłuższy okres czasu zanim otrzyma holenderski paszport.
Z badań wynika, że szansa na lepiej płatną pracę i możliwość rozpczęcia nauki rośnie wraz z długością pobytu w Holandii. Często okazuje się, że cudzoziemcy (również ci, którzy ukończyli obowiązek integracyjny) wciąż w pełni nie uczestniczą w życiu publicznym.

Nowi Holendrzy mają prawo do głosowania w wyborach. Obywatelstwo ułatwi im również podróżowanie dzięki posiadaniu holenderskiego paszportu.

W tej chwili każdy kto chce otrzymać obywatelstwo holenderskie musi legalnie zamieszkiwać Holandię nieprzerwanie przez 5 lat. Dodatkowym warunkiem jest potwierdzenie tożsamości za pomocą dokumentów, ukończenie egzaminu integracyjnego oraz nie stwarzanie zagrożenia dla porządku publicznego.

Projekt ustawy będzie w tej chwili rozpatrywany w sejmie. Siedmioletni termin zacznie obowiązywać po zaakceptowaniu go w obu izbach parlamentu.


Źródło: rijksoverheid.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015