Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3082

Holandia obawia się wschodu

2015-01-30 16:10:52 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Holendrzy negatywnie postrzegają przybycie migrantów z Europy wschodniej do ich kraju w celach zarobkowych. Prawie dwie trzecie z nich widzi w tym przede wszystkim wady.

Takie dane wynikają z raportu przeprowadzonego w czwartym kwartale 2013 roku przez Społeczno-kulturowe Biuro Planowania (Sociaal en Cultureel Planbureau).

Około dwie trzecie Holendrów uważa, że do Holandii przybywa zbyt wiele imigrantów ze wschodu. 58 procent myśli, że przybyli imigranci popełniają nadużycia w związku z otrzymywanymi świadczeniami socjalnymi, natomiast 47 procent jest zdania, że zabierają oni pracę Holendrom.
Prawie połowa z ankietowanych sądzi, że zachowanie osób przybyłych ze wschodu jest uciążliwe oraz że mają oni kłopoty z prawem.
Przeciwne migrantom ze wschodu są szczególnioe osoby mniej wykształcone.

Wyzyskiwanie

Migranci ze wschodu są wyzyskiwani i rząd musi podjąć przeciwko temu jakieś działania, twierdzi 60 procent badanych. Nie tylko dlatego, że ludzie uznają wyzyskiwanie za naganne - twierdzą badacze z SCP.
Wyzysk w postaci zbyt niskich zarobków oraz pracy przez cały dzień prowadzi do nieuczciwej konkurencji. Interwencja rządu zagwarantuje wszystkim równe szanse.

Pracowitość

Połowa ankietowanych zgadza się z twierdzeniem, że migranci ze wschodu są pracowici. Tyczy się to głównie Polaków. Bułgarzy i Rumuni zostali ocenieni negatywniej.
Od 1 stycznia 2014 roku Rumuni i Bułgarzy mogą pracować w Holandii bez specjalnego pozwolenia. Minister Spraw Społecznych i Zatrudnienia Lodewijk Asscher uważa, że granica została otwarta zbyt wcześnie.
Również miasta takie jak Haga czy Rotterdam oraz partie polityczne SP i PVV martwią się przewidywanym napływem imigrantów zarobkowych ze wschodu.

Bułgarzy

Prawie 7 procent dorosłych Bułgarów myśli nad wyjazdem za pracą do jednego z bogatszych krajów Unii Europejskiej już od pierwszego stycznia. Około połowa z nich, czyli 200.000 osób, chciałoby również wyjechać w najbliższej przyszłości, głównie do Niemiec i Wielkiej Brytanii, przewiduje Bułgarski Instytut Badawczy "Alpha Research".


Źródło: nu.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015